březnový program v GASK

Vážení návštěvníci, 

srdečně Vás zveme na březnové akce v GASK. Nenechte si ujít vernisáž výstavy Podivné perly pochybnosti od Václava Bláhy 9/3 nebo slavnostní Zahájení výstavní sezony 23/3.

9/3 Komentované prohlídky výstav, 14.00

Pavel Trnka a Richard Kočí (Projectroom), Czechia (Whitebox) a Martin Velíšek (Café Fatal)

9/3 Vernisáž: Václav Bláha – Podivné perly pochybnosti, 16.00, vstup zdarma

Výstava představí reprezentativní průřez tvorbou neopomenutelné postavy umělecké generace sedmdesátých let. Existenciální stísněnost, všední rodinná dramata, reflexe přírody či vesmíru, vše se promítá do tělesné řeči Bláhových expresivních figur.U příležitosti výstavy vyjde obsáhlá monografie o autorově životním díle.

23/3 Zahájení výstavní sezony

15.00 Vernisáž:  Jan Macúch – Elvis ze Záluží

Kurátoři: Petr Adámek, Veronika Marešová

Autor vystaví původní malby, které byly inspirovány příběhy nové povídkové knihy Jiřího Kamene se stejnojmenným názvem Elvis ze Záluží s podtitulem povídky, horory a etudy pro jeden a dva hlasy. Reprodukce maleb se staly ilustračním doprovodem této publikace. Během výstavy proběhne nejen komentovaná prohlídka s ilustrátorem J. Macúchem, ale také autorské čtení s Jiřím Kamenem (spisovatel, publicista, rozhlasový redaktor rádia Vltava).

 

15.30 Intervence/ obměny

Nové intervence současných umělců v expozici Stavy mysli: Darina Alster, Martin Janíček, Jolana Havelková, František Kowolowski, Jakub Švéda

Kurátoři: Veronika Marešová, Adriana Primusová, Richard Drury

 

16.00 Alej světců/ obměny

Výstava Alej světců přináší do tohoto sochařského projektu další zvučná jména: Michal Cimala, Martina Hozová, Lukáš Rittstein, Petr Písařík

Kurátoři: Richard Drury, Veronika Marešová, Petra Příkazská

 

16.15 Mise Amour

Volně režírovaná, divadelně laděná téměř módní přehlídka v oslnivém gejzíru modelů a modelek.

Námět: Hanele Poislová

Kreativní spolupráce: Veronika Drahotová, Petra Gupta Valentová, Mark Ther, Ondřej Vicena

Režie: Viktorka Čermáková

Hudba: Ondřej Skala, Michaela Švédová a Jan Burian

Modelky a modelové: Daniela Voráčková, Halka Třešňáková, Marta Ljubkova, Jana Kozubková, Alena Kotzmanová, Mark Ther, Ondřej Vicena, Jiří Surůvka, Veronika Bromová, Veronika Drahotová, Jana Orlová a další

V přehlídce budou představeny modely a doplňky nově vznikající značky Fiží Hanele Poislové, značky Fiží/Imprinted ve spolupráci s Petrou Guptou Valentovou a desingová značka brýlí Optiqa Marka Thera a Ondřeje Viceny.       

 

 

28/3 od 10.00 a od 15.00 hodin: Komentovaná prohlídka ne/jen pro seniory: Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence (Rovnováha a napětí)

 

30/3 od 13 hodin Čas plyne, vzpomínky zůstávají / Mezigenerační program pro rodiny k výstavě Podivné perly pochybnosti - Václav Bláha

Pojďme společně nahlédnout do svého nitra, zavzpomínat a podívat se na svět nově.  Vytvořte jako rodina vlastní objekt, který pro vás bude artefaktem nesoucím v sobě společné nezapomenutelné chvíle. S dílem Potůček mého mládí Václava Bláhy, se skrze umělcovo vzpomínání na dětství, vrátíme do dětských let i my a pokusíme se pozastavit daný okamžik a zpomalit plynoucí čas.

 

30/3 od 16 hodin komentovaná prohlídka s kurátorem a autorem: Václav Bláha – Podivné perly pochybnosti

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22