Kolekce šperků "Jsi tím, co si přeješ"

DENISA NOVÁ

Denisa Nová je módní návrhářka, jejíž práce pod značkou DNB jsou na trhu od roku 1999. Zaměřuje se na design a tvorbu oděvů pro ženy, obohacovanou kolekcemi módních doplňků a obuví. Je absolventkou Textilní fakulty Technické univerzity v Liberci a Fakulty multimediální komunikace Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Za svou práci obdržela například ocenění oděvní designér roku (Czech Grand Design, 2006) a Cenu šéfredaktorů v rámci Designbloku (2009, 2011, 2012).

Její návrhy šatů přestávají hrát roli pouze ochranného a dekorativního obalu, ale stávají se jakousi druhou kůží, podtrhující individualitu svého nositele.

Marek Pokorný v knize Skici 3 vystihuje její tvorbu takto: „Denisa Nová zkoumá a má ráda vztah mezi tím, kdo obléká a tím, kdo se obléká a proč zrovna takhle. Šaty, které jsou i nejsou. Téměř přehlédnutelný střih, téměř. Detail, který na sebe nepoutá pozornost, ale zároveň definuje celek. Oděv, který splyne s tělem, na které čekalo.

 

HELENA LUKÁŠOVÁ

Helena Lukášová v současné době vede Ateliér grafického designu a multimédií (AGD+M) na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Je absolventkou doktorandského programu na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, působila např. v Johnston Atelier – Technical Institute of Sculpture v New Jersey. Za svou práci obdržela Cenu rektora MU 2015 za významný umělecký čin – projekt „Jsem Venuše“.

 

KOLEKCE A/W 2015

V DESIGNSHOPU GASK je možné zakoupit vybrané šperky z kolekce na podzim a zimu 2015. V tomto projektu Denisa Nová společně se sochařkou Helenou Lukášovou pracují s pojmem Milagros, který je hluboce zakořeněn ve španělské a latinskoamerické kultuře. Šperky jsou inspirovány Milagros, posvátnými amulety, které mají přinést splnění nejrůznějších přání.

Zlaté části těl nejbližších členů rodiny Heleny Lukášové, manipulovány do různých pozic, byly vytvořeny pomocí fotogrametrie, 3D skeneru a realizovány pomocí 3D tisku. Vyjadřují intimní křehkost, brutalitu v manipulaci s částmi těl. Šperky s reliéfní výzdobou s názvem „Jsi tím, co si přeješ“ jsou to pravé pro moderní ženu, které nechybí sebevědomí.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22