Výtvarné dílny pro děti

  14. ledna 2017 (sobota) od 16.00 – 18.00 hodin / V sobotním programu se dozvíte více o chystané soše na počest Zdeňka Pešánka, k jejímuž vzniku se můžete připojit, dozvíte se jak chaos souvisí s Pešánkovou tvorbou a uvidíte kratičký film, který vytvořili děti během dílen GASK dětem. Srdečně Vás zveme.

  14. - 15. ledna 2017 (sobota - neděle) od 18.00 do 10.00 hodin / Galerie za tmy? Cože? To nebyl vtip. Pojďte se s námi vydat na dobrodružnou cestu noční galerií. Čeká nás výprava za světlem. V duchu tvorby Zdeňka Pešánka se můžete těšit na vlastní experimenty s různými druhy svítících zařízení a jejich pohybem a na konci cesty na jedno velké překvapení.

  PRO NEZÁJEM ZRUŠENO / 4. března 2017 (so) / GASK VOLÁ! III / Ve třetím a závěrečném setkání projektu Sleduj Zdeňka! budeme navazovat na dosavadní výsledky. Rozpracujeme konkrétní návrhy ve hře se světelnými aparátky, otestujeme hotové části a shrneme společná setkání. 

  Srpen 2017/ Letní výtvarné dílny pro děti budou v letošním roce inspirovány výstavou Eduarda Ovčáčka a to jest...stručně vyjádřeno... OHEŇ...EXPERIMENT...SLOVO...ZNAK...AKCE...RITUÁL...
  Čtyřdenní program zakončíme tradičně vernisáží pro rodiče. 
   

  GASK dětem jsou pravidelné výtvarné dílny, při nichž se děti seznamují s výtvarnými technikami a setkávají se s originálními výtvarnými díly moderního a současného umění. Děti interaktivně poznávají obsah a formu vybraného díla a stávají se umělci reagujícími na aktuální témata a otázky.

  OBSAZENO / 13. až 14. ledna 2018 (dvoudenní kurz, sobota a neděle) vždy od 10.00 do 14.00 hodin / V rámci animační výtvarné dílny si účastníci budou moci vyzkoušet techniku papírkové animace, tzv. plošky pod vedením Aurela Klimta. Jak se dostat od bílého papíru až k rozpohybované animované postavičce? Návštěvníci půjdou krok za krokem od výtvarného návrhu až k samotné animaci.

  Od 20. do 21. ledna 2018 (sobota až neděle) od 18.00 hodin / Pro děti jsme přichystali druhou noc v galerii v rámci projektu připomínajícího osobnost a dílo kutnohorského rodáka Zdeňka Pešánka Zapni světlo pro Pešánka. 

  10. až 11. února 2018 (dvoudenní kurz, sobota a neděle) vždy od 10.00 do 14.00 hodin / V rámci animační výtvarné dílny si účastníci budou moci vyzkoušet techniku papírkové animace, tzv. plošky pod vedením Aurela Klimta.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22