Dubnový program v GASK: vernisáže, literární čtení, výtvarné dílny

Milí návštěvníci,

podívejte se, co přinese duben v GASK. Srdečně Vás zveme na všechny akce a především na otevření nových výstav v sobotu 7. dubna.

3/4 (úterý) 11.00

STAVY MYSLI BEZ BARIÉR: Komentovaná prohlídka pro rodiče s malými dětmi v expozici Stavy mysli/ Za obrazem

Komentovaná prohlídka Vás tentokrát provede díly, která odráží dva protichůdné stavy mysli – idealismus a cynismus.

Délka programu: 30 – 45 minut

Cena: 30 Kč dospělý, dítě zdarma

Rezervace: bartosova@gask.cz nebo 702 045 215; hasalova@gask.cz nebo 725 607 395

 

7/4 (sobota) 16.00 VERNISÁŽE:

Časopis Raketa: výstava ilustrací z legendárního dětského časopisu současných českých i zahraničních výtvarníků.

Lyuben Petrov - Fata morgana: duchové pralesa a postapokalyptické krajiny, otázky smrti i světlé momenty na plátnech bulharského autora, který se nechal inspirovat i renesančními malbami.

 

Nastassia Aleinikava – Komety: unikátní instalace nové kolekce šperků (náhrdelníky, prsteny, šperky), která je ovlivněna letošním superúplňkem a kosmickými tělesy.

Lada Semecká - Kaligrafie zvuku: projekt sklářské umělkyně zkoumá přírodní jevy tak, jak je vnímá člověk. Vlastnosti materiálu ověřuje ve vztahu ke zvuku jakožto jevu závislém na hmotě a času.

Pavel Šmíd - Fragmenty paměti: mozaikové vzory, mizející kontury a rozpadající se obraz jakoby se vytrácel z paměti – to jsou rozpixelované fragmenty paměti Pavla Šmída.

Vstupné zdarma

 

7/4 (sobota) 13.00

MEZIGENERAČNÍ PROGRAM KE STÁLÉ EXPOZICI

AKTIVNÍ UMĚNÍ / Vladimír Boudník, tovární dělník, ale i výtvarník. Zakladatel uměleckého hnutí s názvem explosionalismus a přední český experimentátor v oblasti grafiky. Jeho tvorba vycházela ze hry s vlastní představivostí (explosionalismus) a s materiálem z prostředí práce, kterou vykonával (aktivní grafika). Vydáme se na stopu materiálu, se kterým pracoval, i technik, které k tvorbě svých obrazů používal. Necháme se inspirovat a vytvoříme díla plná vynalézavosti a akce.

Délka programu: 120 minut / Cena: 60 Kč dítě a rodič zdarma / Rezervace: nejpozději dva dny předem na bartosova@gask.cz nebo 702 045 215; hasalova@gask.cz nebo 725 607 395

 

11/4 (středa) 18.00

GASK BEZ BARIÉR: KDYŽ JDOU DĚTI SPÁT – večerní výtvarná dílna pro rodiče

SÍDLO MÉ DUŠE / „Umění o lidech a pro lidi“, to bylo jedním z hesel zakladatele hominismu Pavla Brázdy. V jeho obrazech se odráží fascinace městem a lidmi, kteří se v něm pohybují. Při pozorném pohledu na jeho obraz s názvem „Paní Charita“, ve stálé expozice Stavy mysli/ Za obrazem, odhalíme běžné životní situace, každodenní zkušenosti, i lidské vztahy. A protože podle Pavla Brázdy je hlava sídlem duše, podíváme se i na další díla, ve kterých tato místa ztvárňuje. Také si budeme povídat o výrazných barvách a liniích, pro něj tak typických. A jak bychom vypadali jeho očima my? A Jak by vypadalo sídlo naší duše?

Délka programu: 60 minut, Cena: 60 Kč, Rezervace: bartosova@gask.cz nebo 702 045 215; hasalova@gask.cz nebo 725 607 395

 

21/4 (sobota) 16.00

Ještě ten přejdete les – komentovaná prohlídka a literární čtení

Přijměte naše pozvání k bloudění temnými a hlubokými lesy s českými básníky – Karlem Hynkem Máchou, Janem Opolským, Vladimírem Holanem, Josefem Hiršalem a dalšími. Literární zastavení nad tématem „les v české poesii“ je připraveno k výstavě Vnitřek Lesa. Připravili Adriana Primusová a Petr Adámek. Účinkují Marie Švestková a Petr Adámek.

 

21/4 (sobota) 17.00

ANNO DOMINI 1918: Sto let od smrti Jana Preislera

Ohlédnutí za životem a dílem velkého českého malíře Jana Preislera s historičkou umění Vandou Skálovou.

Vstupné 20 Kč, Přítel GASK zdarma.

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22