novinka v designshopu - NALEJTO

NALEJTO ceramic design

Současná novinka designshopu je skupina mladých a nadaných designérek – Lenka Záhorková, Markéta Kalivodová a Lucie Vostalová, která nám představuje podobu současného porcelánového designu. Skupina NALEJTO vznikla roku 2015 v ateliéru keramiky na Fakultě designu a umění v Plzni. Každá z designérek pracuje na svém individuálním projektu, který si sama navrhuje a vlastnoručně realizuje, jedná se např. o mísy, vázy, objekty a šperky. Společně skvěle fungují jako tým, především díky své velké lásce k tak čistému a krásnému materiálu jako je porcelán. Snaží se hledat polohu mezi funkčností a estetickým pojetím, ale samozřejmě se pouští i do experimentu, který můžeme vidět na kolekci INITIUM Lenky Záhorkové a na diplomové práci BUĎ & NEBO Lucie Vostalové.  Posledním společným projektem je kolekce Swallow, která byla představena veřejnosti na Designbloku 17.

www.nalejto.com

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

  • 24.03. 13:00

    24. březba 2018 (sobota) od 13.00 hodin / CESTY ZA SNY - mezigenerační program pro rodiny k vybraným dílům ze stálé expozice Stavy mysli/ Za obrazem – obměny a intervence

  • 24.03. 15:00

     

    24. března (so), od 15.00 hod. / VIDĚT ČAS / Komentovaná prohlídka výstavy s jejími autory Danielem Hanzlíkem, Pavlem Mrkusem a kurátorkou Veronikou Marešovou.

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22