Slavnostní zahájení sezóny podzim / zima

V sobotu 21. 9. jsme zahájili podzimní sezónu vernisážemi čtyřvýstav. V prostoru Café Fatal byla  představena výstava Petry Malinové – Zemitě. Autorka experimentuje s přírodními materiály (jíl, popel, traviny, byliny, aj.), které integruje do svých pláten a tvoří tak proměnlivé struktury prostoru. Tvorbu Ateliéru skla Petra Stanického (Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně) a Jense Pfeifera (Gerrit Rietveld Academie Amsterdam uvádí výstava VELKÝ TŘESK. Díla obou ateliérů jsou k vidění v Experimentálním prostoru a Projectroomu.

Výstava HPONI, neboli Homeopatická moc narcistické identity, je součástí doktorandského projektu Ivany Zochové, která se zabývá mapováním vizuální pomíjivosti v prostoru. Ve Whiteboxu vystavuje svůj projekt, v němž se z pozice umělkyně zabývá fashion designem.

Hudebník, spisovatel a ilustrátor Jakub Kӧnig provedl ilustracemi své knihy Zvíře jménem Podzim. Ponurý detektivní příběh, odehrávající se v nedalekém Kolíně, doprovodil zvukovou site-specific instalací. Kӧnigova stejnojmenná kapela Zvíře jménem Podzim spojila s vernisáží uvedení svého nového CD. Po koncertu v barokním refektáři byla na nádvoří galerie zapálena dřevěná instalace „zvířete“.   

Za fotografie z vernisáže děkujeme Petrovi Procházkovi.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22