SAMETOVÁ – výstava výtvarné soutěže u příležitosti 30 let od sametové revoluce

SAMETOVÁ
21/11/2019 – 5/1/2020
 
Výstava výtvarné soutěže pro žáky základních a základních uměleckých škol ve Středočeském kraji ke třicátému výročí sametové revoluce pořádaná Středočeským krajem a Galerií Středočeského kraje pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové.
 
Zadání soutěže:
Zeptejte se rodičů nebo prarodičů na období tzv. sametové revoluce před 30 lety a zachyťte, jaké mají na toto období vzpomínky, co a jak v té době prožívali, jaké byly jejich pocity…
 
„Soutěž k 30. výročí listopadových událostí vznikla z podnětu paní hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové a navazuje na ohlasy loňské soutěže 100 let republiky,“ uvedla ředitelka Galerie Středočeského kraje Jana Šorfová.  Porota zastoupená vedoucí Odboru kultury a památkové péče SK Kateřinou Pešatovou, ředitelkou GASK Janou Šorfovou, uměleckým oddělením GASK a lektorkami LC GASK hodnotila kolem dvou stovek prací z 29 škol Středočeského kraje.  „Z použitých technik byla nejčastěji použita kresba a malba, objevilo se také několik grafik, koláží a videí,“ řekla k výtvarným počinům vedoucí lektorského oddělení Karin Vrátná Militká. Porota udělila ceny podle věkových kategorií, jednotlivcům i kolektivům a udělila také zvláštní cenu za humornou reflexi doby.
Slavnostní vyhlášení s předáním cen a vernisáž se uskuteční za účasti představitelů kraje v úterý 17. prosince 2019.
 
Vybrané práce jsou vystaveny v prostorách vizuálních heren od 21/11 do 5/1/2020. Vstupné na výstavu je zdarma, volnou vstupenku si prosím vyzvedněte na pokladně GASK.  
 
Nevystavené práce bude možné vyzvednout do 13. prosince 2019, vždy po telefonické domluvě s edukátorkami LC GASK (725 607 390)
Vystavené práce budou připraveny k vyzvednutí od 13. ledna 2020, vždy po telefonické domluvě.
 
 
Datum konání: 
21. 11.2019

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22