únorový program: zahájení výstavní sezony, koncert, nové výstavy

Vážení návštěvníci,

v únoru slavnostně otevřeme výstavní sezonu - čekají Vás celkem 4 vernisáže, další beseda z cyklu ANNO DOMINI nebo mezigenerační dílny pro rodiny k dílu Jana Měřičky. Lajka se chystá odletět do zahraničí, ale rozloučíme se s ní ve velkém stylu - komentovkou, filmem i koncertem skupiny Lajky.

 

PROGRAM GASK ÚNOR 2018

10. – 11/2 2018 (sobota – neděle) 10.00 – 14.00 hodin

ANIMACE #2 Výtvarná dílna s Aurelem Klimtem

Jak se dostat od bílého papíru až k rozpohybované animované postavičce? Návštěvníci půjdou krok za krokem od výtvarného návrhu až k samotné animaci. Výsledkem bude vlastní kousek animovaného filmu.

Vstupné: 300 Kč / Závazná rezervace na bartosova@gask.cz nebo hasalova@gask.cz / Animační dílna je určena pro návštěvníky od 10 let

 

10/2 2018 (sobota) 16.00 hodin Lajka: přednáška propagátora kosmonautiky Pavla Toufara

Přednáška Pavla Toufara, novináře, spisovatele a odborníka na kosmonautiku k výstavě Lajka nejen o letech do vesmíru. Vstupné 20 Kč

 

ÚNOROVÉ VERNISÁŽE: 10/2 2018 (sobota)  17.00 hodin

Dana Puchnarová: Pokus o překonání hranice

Dana Puchnarová patří od 60. let 20. století k nejosobitějším postavám české výtvarné scény Její výtvarná řeč se inspiruje duchovními úvahami ve spojitosti s literaturou, poezií a filosofií. Výstava se koná u příležitosti autorčiných 80. narozenin.

 

Vnitřek lesa – Z cyklu práce na papíře ze sbírek GASK

Prostředí lesa se v moderním umění stává samostatným tématem, záznamem niterných nálad a symbolických významů. Kresby předního představitele české krajinomalby Julia Mařáka jsou zde konfrontovány s moderními autory, jako je např. Robert Piesen či Bohuslav Reynek.

 

11/2 2018 (neděle) Dernisáž výstavy Lajka: Od filmu k divadlu a zpět, 16.00 hodin

Proběhne poslední komentovaná prohlídka výstavy s jejím autorem Aurelem Klimtem a na závěr promítneme film Lajka s komentářem autora přímo ve výstavě.

 

11/2 2018 (neděle)  18.00 koncert skupiny Lajky

V rámci dernisáže výstavy Lajka: Od filmu k divadlu a zpět si poslechněte alternativní rockovou kapelu Lajka v Konferenčním sále severního křídla.

 

 

 

 

24/2 2018 (sobota) 13.00 hodin

Pohled dravce: Mezigenerační výtvarná dílna pro rodiny

Mezigenerační program pro rodiny k dílu Jana Měřičky ze stálé expozice. Jak si představujete dravce? Kdo je tím dravcem? Kdokoli! Můžete jím být i vy. Vaší kořistí bude nový pohled na náš svět. Pohled prostřednictvím grafik Jana Měřičky.

Rezervace na bartosova@gask.cz, vstupné 60 Kč dítě / rodič zdarma

 

24/2 2018 (sobota) Zahájení výstavní sezony jaro / léto 2018

14.00 Komentované prohlídky výstav Josefiny Bakošové, Barbory Bálkové a Jana Tichého s kurátorkami

16.00 vernisáže:

Richard Loskot: Změna pozorovatele – instalace pohyblivé postavy pomocí chronografie u vstupu do GASK z Barborské ulice

Alej světců - Projekt „Alej světců“ představí díla současných sochařů, která na zdech vstupní přízemní chodby galerie vytvoří dialog mezi velkorysými barokními prostory a plastickým projevem dneška.

17.00 ANNO DOMINI 1918: Gustav Klimt a Egon Schiele

Připomínka stoletého výročí úmrtí dvou rakouských umělců, kteří měli zásadní vliv na vývoj moderního umění v Evropě a kteří byli mnoha okolnostmi spojeni s českým prostředím.

19.00 Slam poetry – Zápas v poezii naživo: 7 protagonistů, včetně mistrů a vicemistrů  ČR 2017 předvedou svůj um.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22