Designér jara - BODLINE

Představujeme novou značku v našem GASK shopu – Bodline.

Designéři Matouš a Jitka Satorian spolu tvoří pár v soukromí i v práci. Myšlenka založit Bodline vznikla už na škole, kde se dali jako pár dohromady a chtěli i společně pracovat.

Jejich výrobky jsou převážně z kůže – penály, obaly na telefony, kabelky a batohy, vše ručně šité. Jejich výrobky vznikají v ateliéru kousek od Kolína, ve staré Jednotě. S výrobou jim pomáhá také švadlena, která má svoji externí dílnu. Pro kůži si designéři jezdí do českých koželužen po celé republice. Na všechny výrobky používají výhradně hovězí kůži, která je na kabelky, batohy a doplňky nejvhodnější. Navíc je to krásný a trvanlivý materiál.

„Kůži kupujeme s finální úpravou a dál ji nebarvíme ani jinak neupravujeme, protože tyto procesy nejlépe udělají odborníci v koželužnách. Potom Matouš rozřeže kůži na jednotlivé díly, narazí logo, případně nanýtuje komponenty. Pak spolu s naší švadlenkou Jarmilou ušiji celý výrobek. Spoustu dílů je potřeba k sobě nejdřív slepit obuvnickým lepidlem a každý zakončený šev je potřeba začistit dvojitým uzlíkem, zakápnout lepidlem a nakonec se konce nitě zataví plamenem. Většinou se výrobek šije naruby, a proto se musí na závěr celý otočit. Tady zase nastupuje Matouš, protože tahle práce je opravdu náročná.“ Tak výrobní proces popisuje Jitka Satorian v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Jestliže vás napadla otázka, co znamená Bodline, tak známe odpověď: „Název Bodline vznikl spojením dvou slov a znamená spojení mužského a ženského principu. Bod jako kruh – čili oblé tvary ženy, line jako přímka – neboli ostré rysy muže.“

Nás na značce zaujala touha po udržitelnosti, neboť dává smysl vyrábět produkty z materiálů, které vydrží celý život. Stačí jim dát trochu péče. A my se těšíme, až výrobky Bodline budete moci nakoupit u nás v galerijním obchodě. Když nebudete mít cestu do Kutné Hory, určitě se zastavte i v Showroom BODLINE v Prostoru BackYard.

 

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22