Designérka měsíce června - Hanele Poislová

Fiží – Hanele Poislová a Petra Gupta Valentová

Fiží je nově vznikající módní a designová značka.

Modely, šaty, oděvy a doplňky, které uvádí Hanele Poislová pod značkou Fiží na trh, jsou součástí hry s barvami, jsou nositelným objektem, popudem k performanci, nevšedním zážitkem, proměnou, zvířecí procházkou, náznakem, provokativní řečí, vyzývavostí, impulsem, rozverností, magnetem, tlakovou vlnou, přitažlivostí, přírodním úkazem, náhodou, mimikrou i deníkovým záznamem. 

Fiží / Imprinted je pro Hanele Poislovou živelnou misí vyplývající ze spolupráce s Petrou Guptou Valentovou.

Petra Gupta Valentová se v posledních několik letech věnuje tradičnímu indickému dřevotisku a modrotisku. Pod značkou IM.PRINTED STORY se zabývá navrhováním a tvorbou ručně tištěného a barveného textilu, vznikajícího v indickém Rádžasthánu, v New Yorku a v Čechách. V Indii spolupracuje se skupinou žen z tradiční tiskařské komunity. V rámci tradičních řemesel se zabývá otázkami udržitelnosti, etiky a kolaborativního designu.

Často při tisku pracuje s náhodou a neopakovatelností, zachycuje momentální okamžik;v tzv. protiscích vznikají tištěné obrazy. Blízce spolupracuje s posledními českými formíři Jaroslavem Pluchou a Milanem Bartošem ze Dvora Králové.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

  • 04.12. 19:00

    Vstupné: 50 Kč / Místo konání: promítací místnost Vizuálních heren / rezervace nutná: 725 607 390 / kapacita max. 30 osob /prodej vstupenek se uskuteční na pokladně vždy před promítáním

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22