Designshop a Bookshop GASK

Galerie Středočeského kraje – GASK je kromě moderního a současného umění také velmi úzce spjata s českým designem. Výstavní prostor Whitebox v přízemí galerie pravidelně představuje studia a ateliéry designérů všech zaměření a jejich site-specific instalace s přesahem do volné tvorby. O několik dveří dál naleznete GASKshop s designovými produkty, kde si můžete zakoupit oblečení, šperky i bytové doplňky, a Bookshop, kde jsou k dispozici nejen katalogy a knihy o výtvarném umění, ale i knihy od malých nezávislých nakladatelství.

Není tedy náhodou, že se od roku 2019 v programu GASK začala objevovat i prodejní setkání s designéry: JARO–DESIGN–GASK a ADVENT–DESIGN–GASK. Nejde pouze o klasické design markety, ale o komponovaný celodenní velikonoční a vánoční program. Tyto akce propojují místní gastronomické a kulinářské mágy s osobním přístupem designérů, kteří dlouhodobě spolupracují s GASK na komerční i nekomerční bázi. Zároveň jsou za součinnosti s Lektorským centrem GASK přichystány atraktivní zážitky pro dospělé i dětské návštěvníky, doplňující workshopy zúčastněných umělců. Nechybí samozřejmě ani divadelní a hudební produkce.

Loňský i letošní rok je bohužel do značné míry poznamenán koronavirovou krizí, což nás přimělo operativně zareagovat. Místo akce ADVENT–DESIGN–GASK jsme na facebooku vyhlásili SOUTĚŽ–DESIGN–GASK o artefakty od našich participujících designérů. Nyní Vám přinášíme doporučení, na co se zaměřit při volbě dárku pro sebe či své blízké, který by měl nejen potěšit krásou, ale i kvalitou a nadčasovými hodnotami. Je to zároveň cesta, jak tvůrce podpořit v těchto nelehkých časech.

V souvislosti s výše uvedenou situací jsme se rozhodli zařadit do prodeje Designshopu GASK roušky. Limitovaná edice roušek vznikla ve spolupráci s návrhářkou Josefinou Bakošovou a je inspirována dvěma sbírkovými díly GASK, a sice Rozháněčem mraků Květy Válové a prací Ocean Modifier Pavla Mrkuse.

SOOLISTA

https://soolista.cz/

Představujeme Vám nové zastoupení značky v našem Designshopu, která obohatí Váš šatník. Česká inovativní oděvní značka se vyznačuje hlavně minimalismem a nadčasovostí oděvů. SOOLISTA vychází ze základních oděvů, jako jsou košile, a svým designem bojuje proti fádnosti a přináší nový, svěží přístup, prostřednictvím osobitých a zajímavých střihů. Všechny návrhy pocházejí z rukou architektky Zuzany Basterrech (Hartlové). Každá kolekce se vždy věnuje jednomu ucelenému tématu. U nás v prodeji najdete například skvěle padnoucí kabáty z kolekce Together. 

GOSH

http://www.gosh.cz/

Další novinkou je značka GOSH, která potěší hlavně pány. GOSH, to jsou veselé nápadité košile, trička, ponožky a trenýrky z velmi příjemného a pružného materiálu, který tvoří z 97% bavlna a ze 3% elastan. Tuto látku si sama značka GOSH pro své kousky vyrábí. Cílem je pohodlí bez zbytečných kompromisů, díky originálnímu střihu s co nejmenším počtem švů.

MICHAELA GORCOVÁ – ŠPERKY

https://www.michaelagorcova.cz/

Absolventka ateliéru Kov a šperk u prof. K. V. Nováka, šperkařka Michaela Gorcová se snaží přesáhnout techniky tradičního šperkařství a nebojí se jít až za jejich hranice, nejdůležitější je pro ni vždy nápad. Své dvacetileté zkušenosti a know-how implementuje do své tvorby. Ráda pracuje s drahými kovy, titanem a hlavně s nerezovou ocelí. Do všech jejích kolekcí se promítají tři hlavní principy, kterých se drží. Její šperky jsou vždy lehké, aby se daly nosit po celý den. Modely šperků jsou vždy tak úderné, že rozsvítí každý outfit. A hlavně jsou všechny šperky vždy zajímavě technologicky zpracovány.

GWÉNAËL MORICE – HRAČKY

https://arto.to/en/gwenael-morice

V Designshopu máme nyní co nabídnout i dětem. Jde o plastové hračky k momentálně probíhající výstavě Férový okruh francouzského umělce Gwénaëla Morice. Zajímá Vás životní prostředí? Tyto barevné artefakty jsou vyrobeny z plastových recyklátů a získávají nový život v podobě veselých hraček. Můžete tak prostřednictvím umění a hry zároveň učit své ratolesti udržitelnosti a šetrnosti k naší planetě. Mohou si tak začít uvědomovat další využitelnost materiálů, které je běžně obklopují. Děti jsou naše budoucnost, proto jim můžeme hravým způsobem ukázat nový směr.

PRO ŽENY nejen z Designshopu GASK:

Lucie Tvrdíková – porcelánová keramika a šperky – https://lt-design.cz/

Botanika – květiny, věnce – https://www.botanikastore.cz/

FAKTICKY – betonové šperky, kurzy výroby šperků – https://faktickyeshop.eu/cs/

BYTOU – minimalistické šperky – https://www.instagram.com/bytou/

VINNÁ – šperky z dřeva vinné révy – http://suvinna.com/

Josefina Bakošová – oblečení, doplňky – https://www.harddecore.cz/josefina-bakosova/

A.CH – plecháčky, smaltované lahve, papírenské zboží – https://www.achwatercolor.cz/

Bubun – tepané šperky a doplňky – https://www.fler.cz/bubun

JSEM – doplňky a šperky z 3D tisku – https://jsem.studio/

Kateřina Reich – autorské šperky z ušlechtilých kovů – https://katerinareich.com/jewelry-2/

Tyformy – porcelánové bytové doplňky a šperky – https://www.tyformy.cz/

MAYDA – móda s pohádkovými a bajkovými potisky – https://www.mayda.cz

Fiží / IM.PRINTED – spojení dvou designových značek Hanele Poislové a Petry Gupty Valentové, móda inspirovaná noblesou retra, street fashion spolu s autorskými vzory látek –https://www.fizi.blue

Petra Hamplová / Skryté světy – autorské skleněné šperky – https://www.skrytesvety.com

Prasklo – bytové doplňky v kombinaci betonu a recyklovaného skla – www.prasklo.com

 

PRO MUŽE nejen z Designshopu GASK:

BEWOODEN – hodinky, peněženky, motýlky aneb vše pro muže – https://www.bewooden.cz/

Brašnářství Tlustý – výrobky z kůže – https://www.brasnarstvitlusty.cz/

Martin Kocourek – sochařská dílka z průmyslově využívaných materiálů, originální nože - www.martinkocourek.com

 

PRO DĚTI z jsme z Bookshopu GASK vybrali zajímavé tipy na knížky, které jsme roztřídili podle věku:

0–3 let: 12 ukolébavek (nakl. Baobab)

3–6 let: Roční období (nakl. Baobab)

První stupeň ZŠ: Chorvatské pohádky (nakl. Verzone); Podivuhodná robotí expedice, Neočekávaný robotí exodus (nakl. Labyrint)

Druhý stupeň ZŠ: Vlasy se vrací (nakl. Meander; autor Petr Tureček, ilustroval Štěpán Dančo)

 

V Bookshopu najdete mimo jiné novou knihu Jana Kubíčka Kresby a koláže s texty od Jiřího Machalického a grafickou úpravou od Milana Nedvěda a Karla Šťedrého, aktualizovaný kalatog ke stálé expozici GASK Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence. 

Pěkným dárkem je také Dárková vstupenka GASK, která platí pro celý objekt jezuitské koleje včetně audiovizuálních heren, a to 3 roky od jejího vystavení. Dárkovou vstupenku je možné zakoupit ve 3 variantách (jedna osoba – plné vstupné / jedna osoba – snížené vstupné / rodinné vstupné). Vstupenku si můžete zakoupit na pokladně galerie nebo rezervovat na emailové adrese Pokladna-KH@gask.cz

Další alternativou je Přítel GASK, což je program výhodného členství a milovníkům výtvarného umění přináší nově benefity ve čtyřech kategoriích. Jsou to nejen volné vstupy na výstavy, ale také na další kulturní akce pořádané galerií, nebo zvýhodněné vstupné pro celé rodiny. Více info ZDE. Registrace na pokladně GASK, nebo pište na e-mail: info@gask.cz.

 

 

 

 

 

Přílohy

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22