Designshop a Bookshop GASK

Galerie Středočeského kraje – GASK je kromě moderního a současného umění také velmi úzce spjata s českým designem. Výstavní prostor Whitebox v přízemí galerie pravidelně představuje studia a ateliéry designérů všech zaměření a jejich site-specific instalace s přesahem do volné tvorby. O několik dveří dál naleznete GASKshop s designovými produkty, kde si můžete zakoupit oblečení, šperky i bytové doplňky, a Bookshop, kde jsou k dispozici nejen katalogy a knihy o výtvarném umění, ale i knihy od malých nezávislých nakladatelství.

Není tedy náhodou, že se od roku 2019 v programu GASK začala objevovat i prodejní setkání s designéry: JARO–DESIGN–GASK a ADVENT–DESIGN–GASK. Nejde pouze o klasické design markety, ale o komponovaný celodenní velikonoční a vánoční program. Tyto akce propojují místní gastronomické a kulinářské mágy s osobním přístupem designérů, kteří dlouhodobě spolupracují s GASK na komerční i nekomerční bázi. Zároveň jsou za součinnosti s Lektorským centrem GASK přichystány atraktivní zážitky pro dospělé i dětské návštěvníky, doplňující workshopy zúčastněných umělců. Nechybí samozřejmě ani divadelní a hudební produkce.

Loňský i letošní rok je bohužel do značné míry poznamenán koronavirovou krizí, což nás přimělo operativně zareagovat. Místo akce ADVENT–DESIGN–GASK jsme na facebooku vyhlásili SOUTĚŽ–DESIGN–GASK o artefakty od našich participujících designérů. Nyní Vám přinášíme doporučení, na co se zaměřit při volbě dárku pro sebe či své blízké, který by měl nejen potěšit krásou, ale i kvalitou a nadčasovými hodnotami. Je to zároveň cesta, jak tvůrce podpořit v těchto nelehkých časech.

V souvislosti s výše uvedenou situací jsme se rozhodli zařadit do prodeje Designshopu GASK roušky. Limitovaná edice roušek vznikla ve spolupráci s návrhářkou Josefinou Bakošovou a je inspirována dvěma sbírkovými díly GASK, a sice Rozháněčem mraků Květy Válové a prací Ocean Modifier Pavla Mrkuse.

Aktuální novinkou je spolupráce se značkou BODLINE. Jedná se o originální módní značku, která se zabývá ruční výrobou kabelek a tašek z pravé, české, hovězí usně. Za vším stojí dva nadšení lidé, kteří ke každému výrobku přistupují, jako by byl kouskem umění.

Více o produktech najdete zde: http://bodline.cz/   

PRO ŽENY nejen z Designshopu GASK:

Lucie Tvrdíková – porcelánová keramika a šperky – https://lt-design.cz/

Botanika – květiny, věnce – https://www.botanikastore.cz/

FAKTICKY – betonové šperky, kurzy výroby šperků – https://faktickyeshop.eu/cs/

BYTOU – minimalistické šperky – https://www.instagram.com/bytou/

VINNÁ – šperky z dřeva vinné révy – http://suvinna.com/

Josefina Bakošová – oblečení, doplňky – https://www.harddecore.cz/josefina-bakosova/

A.CH – plecháčky, smaltované lahve, papírenské zboží – https://www.achwatercolor.cz/

Bubun – tepané šperky a doplňky – https://www.fler.cz/bubun

JSEM – doplňky a šperky z 3D tisku – https://jsem.studio/

Kateřina Reich – autorské šperky z ušlechtilých kovů – https://katerinareich.com/jewelry-2/

Tyformy – porcelánové bytové doplňky a šperky – https://www.tyformy.cz/

MAYDA – móda s pohádkovými a bajkovými potisky – https://www.mayda.cz

Fiží / IM.PRINTED – spojení dvou designových značek Hanele Poislové a Petry Gupty Valentové, móda inspirovaná noblesou retra, street fashion spolu s autorskými vzory látek –https://www.fizi.blue

Petra Hamplová / Skryté světy – autorské skleněné šperky – https://www.skrytesvety.com

Prasklo – bytové doplňky v kombinaci betonu a recyklovaného skla – www.prasklo.com

 

PRO MUŽE nejen z Designshopu GASK:

BEWOODEN – hodinky, peněženky, motýlky aneb vše pro muže – https://www.bewooden.cz/

Brašnářství Tlustý – výrobky z kůže – https://www.brasnarstvitlusty.cz/

Martin Kocourek – sochařská dílka z průmyslově využívaných materiálů, originální nože - www.martinkocourek.com

 

PRO DĚTI z jsme z Bookshopu GASK vybrali zajímavé tipy na knížky, které jsme roztřídili podle věku:

0–3 let: 12 ukolébavek (nakl. Baobab)

3–6 let: Roční období (nakl. Baobab)

První stupeň ZŠ: Chorvatské pohádky (nakl. Verzone); Podivuhodná robotí expedice, Neočekávaný robotí exodus (nakl. Labyrint)

Druhý stupeň ZŠ: Vlasy se vrací (nakl. Meander; autor Petr Tureček, ilustroval Štěpán Dančo)

 

V Bookshopu najdete mimo jiné novou knihu Jana Kubíčka Kresby a koláže s texty od Jiřího Machalického a grafickou úpravou od Milana Nedvěda a Karla Šťedrého, aktualizovaný kalatog ke stálé expozici GASK Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence. 

Pěkným dárkem je také Dárková vstupenka GASK, která platí pro celý objekt jezuitské koleje včetně audiovizuálních heren, a to 3 roky od jejího vystavení. Dárkovou vstupenku je možné zakoupit ve 3 variantách (jedna osoba – plné vstupné / jedna osoba – snížené vstupné / rodinné vstupné). Vstupenku si můžete zakoupit na pokladně galerie nebo rezervovat na emailové adrese Pokladna-KH@gask.cz

Další alternativou je Přítel GASK, což je program výhodného členství a milovníkům výtvarného umění přináší nově benefity ve čtyřech kategoriích. Jsou to nejen volné vstupy na výstavy, ale také na další kulturní akce pořádané galerií, nebo zvýhodněné vstupné pro celé rodiny. Více info ZDE. Registrace na pokladně GASK, nebo pište na e-mail: info@gask.cz.

 

 

 

 

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22