PRACOVNÍ LIST K VÝSTAVĚ SAMOTA UPROSTŘED DAVU

Milí pedagogové,

v Lektorském centru jsme pro Vás a Vaše studenty připravili pracovní list k výstavě Samota uprostřed davu – Charles Baudelaire v českém umění.

Jelikož je výstava rozsáhlá a nachází se zde několik ústředních témat, která reprezentuje velké množství umělců, dovolili jsme si v Lektorském centru sestavit výběr napříč těmito klíčovými tématy. Zahrnuje současné umělce, kteří – jak se domníváme – reprezentují jak baudelairovská témata, tak dokáží oslovit mladého návštěvníka, a to prostřednictvím podobných problémů, které ve svém věku i době řeší.

List pracuje se studentovými zkušenostmi, klade mu otázky a vybízí k zamyšlení, zaměřuje se na detail vedoucí k pochopení tématu, prostřednictvím techniky apod.

Je na zvážení pedagoga, zda bude procházet jednotlivá zamyšlení společně se studentem a povede jeho myšlenky, nebo zda mu nechá prostor pro vlastní kontemplaci. Doporučujeme však kombinaci obou variant – některé otázky vyžadují konkrétní odpověď, vlastní výpověď zaznamenatelnou přímo do listu, jiné jsou pouze otevřeným vybídnutím k rozpracování myšlenek. Konkrétní úkoly a zamyšlení se nenacházejí ve všech výstavních prostorách.

Pomůcky: pracovní list (formát A3, oboustranný tisk – převrátit na kratším okraji), telefon, tužka, propiska, pastelky, podkladové desky

V příloze naleznete pracovní list, brožuru k výstavě a malého pomocníka při skládání listu.

 

Se srdečným pozdravem

Lektorské centrum

 

Typ doprovodného programu: 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22