GASK SHOP aktuálně

Náš GASK shop plný krásných věcí je stejně jako galerie uzavřen. Vybrali jsme pro Vás produkty, které si můžete objednat a my vám je rádi zašleme domů:

- Roušky z velmi příjemného materiálu vytvořené na motivy děl ze stálé expozice:

Květa Válová – Rozháněč mraků a Pavel Mrkus – Ocean modifier, cena: 180 Kč/ks

- Plátěná taška přes rameno (rozměr cca 40 cm x 30-35 cm, k dostání ve třech různých barvách popruhů - červená / růžová / modrá) – béžová s malbou Zdeněk Rykr, Ladislav Šaloun a Toyen; cena: 300 Kč

- Plátěná taška přes rameno – černobílá s aforismy ze stálé expozice; cena: 190 Kč*

- Placka GASK, různé barvy; cena: 25 Kč

- Pohlednice GASK – limitovaná edice pohledů představující díla ze sbírek GASK, sada 10 ks; cena: 100 Kč

(Jejich celkový přehled najdete v příloze níže.)

- Pohlednice GASK – limitovaná edice pohledů představující díla ze sbírek GASK, 1 ks; cena: 20 Kč

- Sešity - sada 3 ks, motivy inspirované díly Ivana Komárka, Martiny Pavelkové a Mikuláše Medka; cena: 253 Kč

- Skicák velký, motivy inspirované díly Ivana Komárka, Martiny Pavelkové a Mikuláše Medka; cena: 356 Kč

- Zápisník velký, motivy inspirované díly Ivana Komárka, Martiny Pavelkové a Mikuláše Medka; cena: 356 Kč

- Zápisník kapesní, motivy inspirované díly Ivana Komárka, Martiny Pavelkové a Mikuláše Medka; cena: 247 Kč

- Brožura 10 let v jezuitské koleji; cena: 200 kč

- Katalog stálé expozice GASK Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence; cena: 700 Kč

- Dárková vstupenka GASK: platí pro celý objekt jezuitské koleje včetně audiovizuálních heren 3 roky od jejího vystavení, existuje ve 3 variantách: jedna osoba – plné vstupné (200 Kč) / jedna osoba – snížené vstupné (100 Kč) / rodinné vstupné (400 Kč)

- Přítel GASK: program výhodného členství představující volné vstupy na výstavy a další kulturní akce pořádané galerií, nebo zvýhodněné vstupné pro celé rodiny. Více info ZDE.

Zboží je možné objednat e-mailem na pokladna-kh@gask.cz, nechat si zaslat poštou (nutno připočíst balné a poštovné – 30 až 120 Kč podle váhy zásillky).

*AFORISMY na taškách:

1) "Nejsem jako oni, ale můžu se tak tvářit."

2) "Jedna originální myšlenka vydá za tisíc prázdných citátů."

 

Vybrali jsme pro Vás i několik dětských knih, které lze objednat:

Hlava v hlavě, David Böhm a Ondřej Buddeus - 395,-

Hlava v hlavě získala Magnesii Literu v kategorii kniha pro děti, ocenění Zlatá stuha České sekce IBBY 2014 a byla vyhlášena také za nejkrásnější dětskou knihu roku.

Každý má svou hlavu. Jenže co to znamená? Je to jen ta kulatá věc od ucha k uchu? Kdepak, tím to zdaleka nekončí. Hlava je totiž úchvatná – informuje nás o tom, co je kde vidět, slyšet, jak něco voní nebo chutná. V hlavě se nachází ředitelství těla, protože mozek pamatuje na všechno: kdo jsem já, kdo jsi ty i jak se k sobě dostaneme, když chceme dát hlavy dohromady. Zkrátka a dobře, hlava je nejdůležitější částí těla a čím víc se jí člověk zabývá, tím spíš zjišťuje, že by potřeboval alespoň malou encyklopedii, aby popsal všechno, co se nachází v ní a na ní i co s ní souvisí. Hlava v hlavě je nevšední a originální publikací, první českou hlavopedií, určenou především pro dětského čtenáře, jemuž má nápaditou a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv.

Archistorie, Magdalena Jeleńska & Acapulco Studio - 399,-

Víš, které známé architektonické památky byly postaveny z cihel a které z kamene? Jaké výhody má železobeton a proč se dnes používá tak často ve stavebnictví sklo? Už jsi někdy slyšel pojmy jako centrální stavba nebo bazilika? ARCHISTORIE srozumitelně vysvětlí na desítkách příkladů z dávné historie i současnosti základní architektonické formy, typy budov a seznámí tě se stavebními materiály. Originálně ilustrovanou knihu, její polská autorka napsala pro své čtyři děti a původní vydání získalo titul Nejkrásnější kniha roku. 

Ilustrace Acapulco Studio. Z polského originálu přeložil Martin Veselka.

Galerie moderního (č)umění, Patricie Kaválková a Helena Šestáková - 290,-

Galerie moderního umění v Hradci Králové vydala unikátní knížku s odlehčeným názvem Galerie moderního (č)umění, která v rámci svého segmentu publikací zatím nemá obdoby a představuje velký přínos pro popularizaci galerijní edukace. Autorky Patricie Kaválková a Helena Šestáková, edukátorky GMU, zábavnou, odlehčenou a snadno přístupnou formou i jazykem seznamují čtenáře s královéhradeckou galerií. Ale v jistém smyslu vytvořily univerzální příručku, neboť kniha na konkrétních příkladech z GMU objasňuje principy fungování podobných institucí. Vedle historického kontextu (historie budovy, vznik a vývoj galerie) velmi výstižně, jasně a srozumitelně vysvětluje klíčové pojmy z oblasti provozu galerie, kurátorství, péče o sbírky a edukace, přibližuje hlavní galerijní profese a pozice a zároveň poskytuje návod návštěvníkům, jak se na moderní umění dívat a jak mu porozumět.

Liška Bystrouška, Rudolf Těsnohlídek - 429,- 

Liška Bystrouška, dílo, jež nikdy nezestárlo, bývá neprávem řazeno do kánonu literatury pro děti a mládež, ale jeho půvaby jsou velmi vrstevnaté a epická rovina, malými čtenáři tak oblíbená, je jen jednou z mnoha. Co činí text tak atraktivním i dnes? Především živý jazyk, osobitý, nadčasový humor, sarkastické glosování mezilidských vztahů a celého vějíře neřestí. Jistě i jedinečný krajový kolorit, přesvědčení o harmonickém vztahu mezi přírodou a lidmi či všudypřítomná touha vyvzdorovat si svobodu. 

Ludwig van Beethoven, Veronika Bílková - 499,-

Život a dílo Ludwiga van Beethovena představuje ilustrovaná autorská kniha Veroniky Bílkové. Knížka je určena pro starší děti, ale svým obsahem i podobou určitě potěší i uměnímilovné dospělé. Věnuje se významným životním milníkům jednoho z nejvýznamnějších skladatelů historie, jeho zásadním dílům a poodkrývá i hudební teorii. Autorka čerpala informace například z Lobkowiczkého hudebního archivu a odhaluje tak čtenářům i méně známý skladatelův vztah k Praze, českým zemím a zdejším mecenášům. Mimořádné výtvarné zpracování vyneslo autorce i nominaci v Národní ceně za studentský design.a

Jak Eda ke kompostu přišel, Tereza Víznerová - 299,-

Eda žije na malé planetce a rád by si vypěstoval hrášek. Ale jak na to, když je planetka neúrodná, samý prach? Eda se tedy vydá na planetu Zemi a naučí se tam kompostovat. Barevné kontejnery mu poradí, jak se správně třídí sklo, plasty a papír a jaké zdánlivě nepotřebné odpadky může využít do svého „pokladu“. Knížka je určena zahradníkům a ekologům od tří let. Je vytištěna na přírodním papíru a obálka je ošetřena speciálním tiskovým lakem Lock 3 s antibakteriálním a antivirovým účinkem. 

A jako Antarktida, David Böhm - 495,-

Nejméně známý světadíl, který lidé objevili až jako poslední. Prázdný kontinent, který patří všem a kde můžeme žít s méně věcmi, než máme doma. Dějiště příběhů potvrzujících věčnou lidskou touhu po poznání a překonávání vlastních možností. Antarktida dnes klade znepokojivé otázky, jestli se víc mění svět okolo nás, nebo náš pohled na něj. Unikátní ilustrovaná kniha pro malé i velké čtenáře ukazuje, co se stane, když se na vše podíváme z jiné strany.

Poklad snů, Marek J.Vavřinec - 250,-

Poklad snů je výběrem autorových prací, které vznikly ve spánku. Podstatná část materiálu vznikla v době, kdy působil jako stavební dělník v Německu, kde byl (kromě východů slunce a zvratů počasí) celkem bez kontaktu s krásami života. Zato se nikde tolik nenasmál a nenasnil.

Roční období, Blexbolex - 399,-

Obrazové album francouzského kreslíře, ilustrátora, grafika a autora desítek obrazových knih pro děti a dospělé. Kniha o střídání ročních období, plynoucím čase, o tom, jak lidé žijí v nejrůznějším počasí, jak se mu přizpůsobují. Pozorování věcí, krajiny, událostí a lidí a oslava křehké proměnlivosti přírody. Pro všechny děti, kterým nestačí jedno listování.

Červená je přece fajn, Lucia Zamolo - 269,- 

Všichni vědí, co je menstruace. Každý měsíc ztratí žena trochu krve – asi tak obsah jednoho šálku espressa. Díky tomu se můžou rodit děti. A někdy při ní bolí břicho nebo panuje blbá nálada. Ale pssst, mluvit o tom je přece trapný a nechutný! Anebo ne? Mladá spisovatelka a výtvarnice nakreslila o menstruaci vtipnou knížku, ze které se dozvíte, jaké nesmysly se dříve o menstruaci povídaly, proč byly ženy považovány za špinavé, i co přesně se v tuhle dobu s tělem děje. Kniha je plná odzbrojujícího humoru a vtipných obrázků a je vhodná pro holky stejně jako pro kluky.

 

 

 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22