MÁME OTEVŘENO

GASK otevřen! Pro návštěvníky je připraveno hned několik výstav, které se kurátoři spolu s vedením galerie rozhodli prodloužit. Až do konce června je možné zhlédnout výstavu Jiří Trnka / V zahradách imaginace. Prodlouženy budou i další výstavy – Artikl / Sedm let s uměním, prezentující díla umělců mladší a střední generace, dále výstava Jaroslavy Severové / Nejisté skutečnosti, dotýkající se témat přesahů grafiky do ostatních druhů médií, či výstavní projekt Srdce velkoměsta II. Nabídka výstavního programu galerie bude pak rozšířena o online projekty na sociálních sítích.

Otevření Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře probíhá, obdobně jako v případě ostatních kulturních a uměleckých institucí, v souladu s doporučenými bezpečnostními opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva kultury ČR. Pro návštěvníky platí povinnost nošení roušek a nutnost udržování doporučeného maximálního počtu 100 osob. Ti, kdo přijdou na výstavy, budou dále vyzváni aby v expozicích dodržovali doporučené rozestupy. U vstupů do výstavních sálů budou zajištěny stojany s bezdotykovou dezinfekcí, k dispozici budou i jednorázové rukavice. Sociální zařízení galerie vybavila dezinfekčními mýdly. 

V provzu je i galerijní kavárna Café Fatal a v areálu zahrad nabízí občerstvení ZERO POINT – originální kavárna vytvořená z kontejneru.