únorový program v GASK

Vážení návštěvníci,

srdečně Vás zveme na únorové vernisáže a doprovodné programy.

Sobota 9/2 Sádra není hlína – výtvarná dílna s restaurátorem Martinem Kulhánkem

Ve výtvarné dílně budeme pracovat především se sádrou a zkusíme si vytvořit reliéf maskaronu – zdobného prvku. Inspirujeme se právě probíhající výstavou Šaloun: Dotek osudu.

10 – 17 hodin, rezervace zikmundova@gask.cz, cena: 300 Kč

15.00 – komentovaná prohlídka výstavy Šaloun: Dotek osudu s kurátorkou Adrianou Primusovou

 

VERNISÁŽE 23/2 15.00

Pavel Trnka a Richard Kočí: Skrz naskrz

Výstava představuje generační dialog dvou umělců- sochaře monumentálních objektů a plastik Richarda Kočího (1954) a Pavla Trnky (1981), tvůrce zabývajícího se kresbou úhlem a tuší doplněnou pokusnými variacemi s popelem, sazemi, rzí a barevnými hlinkami.

Czechia no. 7: Kateřina Plamitzerová, Michaela Karásková, Lucie Králíková

Koncept Czechia je založen na společné lásce autorek k cestování a objevování genia loci Čech. Jedná se o dlouhodobý projekt sledující místní obyvatele, jejich zvyklosti a především styl oblékání, jenž si klade za cíl postupně zmapovat specifika jednotlivých českých krajů, měst i zapadlých vesniček

Pavel Tichoň: Nevědoucí nevědění

Instalace, která je umístěna do barokních lázní reaguje na starověkou věštírnu v Delfách, ale také na současnou potřebu člověka se ujišťovat a hledat se v každodenním horoskopu. Tichoň text převádí do novodobé věštírny, jejíž výroky jsou vyobrazeny na LED panelu nebo do světelných boxů plných vyprázdněných, nicneříkajících až nesmyslných hesel, které přesto pozorovatele zasáhnou. 

Martin Velíšek: Möbel

Malba Martina Velíška (nar. 1968) spojuje dvě extrémní polohy - hyperrealismus a abstrakci. Je malířskou úvahou o věcech samotných i vyprázdněném prostředí kolem nich.

 

DOPROVODNÉ PROGRAMY 23/2

13.00 TAJEMNÁ TVÁŘ / Mezigenerační program pro rodiny
Přijďte společně vymyslet identitu a příběh tajemné osoby a zjistit, co odhalilo restaurování obrazů Vratislava Nechleby ze sbírek GASK. Rezervace na zikmundova@gask.cz

16.00 – DOTEKY
Tanec ve výstavě Šaloun: Dotek osudu v podání  Milli N. Janatkové a Ley Švejdové. Rezervace na zikmundova@gask.cz

16.30 -  MÁ KAŽDÝ SNŮ SVÝCH ANURADHAPURU
Verše Jaroslava Vrchlického zazní v podání Víta Maloty, Martina Kulhánka a Petra Adámka jako jeden z doprovodných programů k výstavě Šaloun: Dotek osudu.

23/2 – 24/2  (sobota + neděle) 18.00–10.00
NOC V GALERII PRO PRA/RODIČE I DĚTI
Přijďte prožít noc v galerii, tentokrát děti i rodiče společně. Opět se vydáme na dobrodružnou cestu po stopách kutnohorského rodáka Zdeňka Pešánka.
Cena: 600 Kč (dítě + rodič) / V ceně: večeře, snídaně a pitný režim, odborné vedení / S sebou: karimatku, spacák, polštářek, přezůvky, pyžamo, kartáček, zubní pastu / Kapacita: max. 16 účastníků / Sraz: 18.00 u pokladny GASK / Konec akce: 10.00 / Rezervace: zikmundova@gask.cz, 725 607 390

 

28/2 (čtvrtek) od 10.00 nebo od 15.00 hodin
KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NE/JEN PRO SENIORY S KURÁTORKOU VERONIKOU MAREŠOVOU
Kurátorka návštěvníky provede výstavou Skrz naskrz Pavla Trnky a Richarda Kočí ve výstavním prostoru Projectroom. Vstup zdarma.