GASK POD ŠIRÝM NEBEM - KE TŘEM

GASK pod širým nebem – sochy v zahradách GASK

Jindřich Zeithamml, Ke třem

2012 / 2021

beton, skelné vlákno, barva

Jindřich Zeithamml (*1949) patří mezi vysoce ceněné umělce v cizině i u nás a jeho sochařské dílo má na umělecké scéně již nezpochybnitelné místo. Je zastoupen v soukromých i veřejných sbírkách v Německu, Francii, Švédsku, Španělsku, USA a České republice, včetně sbírek GASK.

Studoval na sochařsko-kamenické škole v Hořicích, krátce pak na Akademii výtvarných umění v Praze (1968), v emigraci vystudoval Státní akademii výtvarných umění v Düsseldorfu (1976–1982). V letech 1995–2016 působil jako profesor na pražské Akademii výtvarných umění. Za svoji tvorbu získal několik významných ocenění a uskutečnil řadu důležitých veřejných realizací (např. plastiku v budově předsedy vlády Severního Porýní – Vestfálska v Düsseldorfu).

Trojice plastik nazvanáKe třem je minimalisticky sestavena ze základních geometrických tvarů a v obecném smyslu pojednává o rovnováze a harmonii. Betonové skořepiny akcentuje barva, která v sobě nese symboliku. Plastiky jsou umístěny na travnaté ploše před štábním domem a diváka mají pozastavit k malé meditaci.

Datum konání: 
09. 05.2021
Související doprovodný program: 

Doprovodné programy pro tento týden

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22