0

Košík

Hledat Menu

Výstava Okno do budoucnosti

Přejít na všechny akce

Žáci 2. stupně ZŠ, studenti SŠ a široká veřejnost

Středa začíná 31. 08. 2022 od 10:00

Přijďte na interaktivní výstavu Okno do budoucnosti! 

Cílem unikátní interaktivní výstavy je představit studentům oblast vědy a výzkumu na základě špičkových institucí působících v kraji (BIOCEV, ELI Beamlines, Astronomický ústav, ÚJV Řež a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT). Jedná se o špičková vědecká pracoviště, která svým výzkumem mění svět. Výstava má záštitu hejtmanky Středočeského kraje, MŠMT, Akademie věd ad. Projekt má také za cíl studentům zábavnou a přitažlivou formou přiblížit svět vědy a výzkumu v oblasti přírodních a technických věd a zvýšit tím jejich zájem a motivaci o další studium tzv. STEM oborů (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Forma výstavy je soubor 5 stojanů s tablety (každý stojan obsahuje tablet s interaktivním obsahem/virtuální realitou).

Výstava je určena pro žáky 2. stupně ZŠ, studenty SŠ a širokou veřejnost. Výstava vychází a podporuje vzdělávací moduly rámcového vzdělávacího systému pro 2. st. ZŠ a střední školy a poskytuje rozšířený učební materiál pro předměty typu: zeměpis, fyzika, dějepis. Výstava se koná v rámci podpůrných programů MŠMT a EU.

Projekt Inovace v srdci je součástí programu Smart Akcelerátor II Středočeského kraje.

Impulsem pro uspořádání výstavy bylo zjištění, že většina obyvatel České republiky ani netuší, že doslova na dosah vznikají výjimečné vědecké objevy, jejichž význam daleko přesahuje hranice České republiky. Také proto vzniklo před pěti lety Středočeské inovační centrum. Spolek založený Středočeským krajem a čtyřmi výzkumnými organizacemi kraje pomáhá budovat a podporovat inovační potenciál Středočeského kraje. Na stránkách https://s-ic.cz/cs/ najdete množství informací o výzkumných a vědeckých pracovištích v kraji, o jednotlivých projektech, kterými SIC podporuje inovace v oblasti vzdělávání, podnikání a profesionálním rozvoji. Nabízíme vám zde také publikace, které mohou rozšířit obzory žákům a studentům nejen v oborech, které pokrývá výstava, ale i nad jejich rámec.

Výstava se nachází v prostorách před vizuálními hernami v 1. patře. Vstup je zdarma.

Pozor SOUTĚŽ:

Vyhrajte Powerbanku se Středočeským krajem!

 Pokud budete věnovat pozornost virtuální výstavě Okno do budoucnosti, narazíte na 5 otázek. Správná odpověď pro vás může znamenat výhru – výkonnou powerbanku.

Kromě toho, že se dozvíte více o přelomových objevech a vynálezech, které vznikají nedaleko od vás, získáte praktickou zásobárnu energie.   

Vítěze, kteří získají powerbanku a další krásné ceny, vyhlásíme na konci výstavy – 31.10. 2022. Arch s otázkami si můžete vyzvednout na pokladně GASK, kde získáte další podrobnosti.