Knihkupectví a Designshop

KNIHKUPECTVÍ

Knihkupectví v přízemí jezuitské koleje je zaměřeno na literaturu týkající se umění, teorie umění a na odborná periodika o umění a kultuře. Naleznete zde publikace věnující se architektuře, designu a okrajově historii. V nabídce jsou rovněž katalogy vydávané u příležitosti výstav, které se konají v galeriích GASK. V poměrně širokém záběru je zastoupena kreativní dětská literatura s hravou úpravou knížek, často ilustrovaná či literárně zpracovaná českými současnými umělci. Nakladatelé, se kterými spolupracujeme: Arbor Vitae, Tranzit, Zlatý řez, Baobab, Labyrint, Paseka, Revolver Revue, Argo, Slovart, Kant, Meandr, Divus, Edition Lidu ad.

DESIGNSHOP

Originálně řešený GASKshop, jehož koncepce se zakládá především na prezentaci mladých českých designérů, je umístěn v bezprostřední blízkosti galerijního knihkupectví.

Prodejní platforma nabízí řadu výjimečných šperků od Kláry Šípkové, Michaely Gorcové a Deers, nově je možno vybírat z tvorby šperkařů Elišky Lhotské, Lucie Houdkové, Nicole Taubinger, Anny Havlíkové Steinerové, či Denisy Sedlákové, Denisy Nové, Kteřiny Reich a dalších.

V nabídce najdete porcelán od Qubusu, studia VJEM, Romana Šediny i originální designové předměty Veroniky Černé, Lubomíra Kuči, Anny Pleštilové, Terezy Damcové, Julie Šiškové, Pavly Vachunové a studiíí Llev aMORPHE. Sortiment dále rozšířila studia PIRSC, COHN, Gabriel Vach, vyrábějící jak užitný porcelán a keramiku, tak šperky, a studio Morrows, z jehož dílny vzešly nově také psaníčka a kabelky z netradičních materiálů. Naleznete zde také i GASKové tašky z bannerových recyklátů, které odkazují na uplynulé výstavy.

Nedílnou součástí Gaskshopu je Fashionpoint, nabízející v současnosti modely čtyř českých oděvních návrhářek: Yana Thal, Josefina Bakošová, Denisa Nová (DNB) a LEEDA/Metráž. Zboží se několikrát za rok obměňuje.

DESIGNSHOP je částečně koncepčně provázán s výstavním prostorem WHITEBOX, kde jsou formou instalací uváděny krátkodobé výstavní projekty představující současnou uměleckou tvorbu pohybující se na pomezí volného umění a designu. Designshop tak umožňuje prodej a nákup vystavených exponátů.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22