Knihkupectví a Designshop

KNIHKUPECTVÍ

Knihkupectví v přízemí jezuitské koleje (pokladna GASK) je zaměřeno na literaturu týkající se umění, teorie umění a na odborná periodika o umění a kultuře. Naleznete zde publikace věnující se architektuře, designu a okrajově historii. V nabídce jsou rovněž katalogy vydávané u příležitosti výstav, které se konají v galeriích GASK. V poměrně širokém záběru je zastoupena kreativní dětská literatura s hravou úpravou knížek, často ilustrovaná či literárně zpracovaná českými současnými umělci. Nakladatelé, se kterými spolupracujeme: Zlatý řez, Baobab, Labyrint, Paseka, Revolver Revue, Argo, Slovart, Kant, Meandr, ad.

Do krásných knížek z nakladatelství Meander se můžete nově společně s dětmi začíst v naší kavárně Art Gallery Café. Nakladatelství Meander za laskavé poskytnutí knížek pro děti do kavárny děkujeme. 

DESIGNSHOP

Originálně řešený GASKshop, jehož koncepce se zakládá především na prezentaci mladých českých designérů, je umístěn v bezprostřední blízkosti galerijního knihkupectví.

Prodejní platforma nabízí řadu výjimečných šperků od Kateřiny Reich, Veroniky Černé, Veroniky Drahotové, studia Fakticky, Kateřiny Krausové, BeWooden, Lucie Trojakové/Tvrdíkové, Petry Havlové,Janji Prokić, Veroniky Dostálové, Hany Polívkové, Stehlík design, Blueberries, Veroniky Dusilové, Pavly Vachunové, Metráž a Jaro design. 

V nabídce najdete porcelán od LT Design, Nalejto, Clap design, Studio revír, i originální designové předměty Pavly Vachunové, Bewooden a studiíí Llev aMORPHE. Sortiment dále rozšířil Martin Kocourek originálními noži, Pavel Tichoň krabicemi s překvapením a studio Morrows, z jehož dílny vzešly nově také psaníčka a kabelky z netradičních materiálů. Naleznete zde také i GASKové tašky z bannerových recyklátů, které odkazují na uplynulé výstavy.

Nedílnou součástí Gaskshopu je Fashionpoint, nabízející v současnosti modely českých oděvních návrhářek: Josefina Bakošová, Denisa Nová (DNB), Fiží, Zuzana Běhalové Sedmidubská, Mikela da Luka, Anna Leschingerová, BUBA a LEEDA/Metráž. K dispozici jsou také tašky, batohy a ledvinky od Artikl, nebo kalbelky ze studia SOJKA. Zboží se několikrát za rok obměňuje.

Novinkou jsou aktuálně roušky GASK inspirované díly ze stálé expozice GASK Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence.

DESIGNSHOP je částečně koncepčně provázán s výstavním prostorem WHITEBOX, kde jsou formou instalací uváděny krátkodobé výstavní projekty představující současnou uměleckou tvorbu pohybující se na pomezí volného umění a designu. Designshop tak umožňuje prodej a nákup vystavených exponátů.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22