0

Košík

Hledat Menu

A DAY OF SOUND

Přejít na všechny akce

Dospělí, studenti

Sobota 26. 08. 2023 od 16:00

V předprodeji je možné zakoupit samostatné vstupenky, stejně jako vstupenky doplněné o jízdenku z Prahy.

V sobotu 26. srpna se v GASK uskuteční již pátý ročník jedinečné hudební události – A Day of Sound. Program je tradičně situován jak do vnitřních prostor bývalé jezuitské koleje, tak do přilehlého prostranství zahrad s vodním pódiem, doplněným o působivý výhled na chrám sv. Barbory. Událost nabízí propojení myšlenek současných galerijních umělců s těmi, kteří se vyjadřují zvukem. Letošní ročník představí silná jména experimentální hudební scény z Norska a Německa. Chybět nebude ani slovenská multiinstrumentalistka Barbora Tomášková. Dramaturgem programu je hudební kritik a spisovatel Pavel Klusák.

V působivém prostředí nočních zahrad vystoupí norské duo Jan Bang & Arve Henriksen. Producent Jan Bang je silnou osobností generace elektroniků, která živě vytváří a přetváří zvuk přímo na scéně. Princip „live remix“ je také jedním z leitmotivů proslulého festivalu Punkt, který Jan Bang spoluzaložil v rodném městě Kristiansand. Bang se pohybuje ve svébytném stylovém území vymezeném postjazzem, ambientem, klubovou hudbou a experimenty. Arve Henriksena dnes už není nutné představovat. Trumpetista a autor, schopný vybudovat působivé obrazotvorné zvukové krajiny, vystupoval v Česku v sólových projektech i se skupinou Supersilent.

Letošní ročník A Day of Sound má tu čest uvést osobnost, která se zapisuje do dějin radikálního hudebního hledání už přes padesát let. Multiinstrumentalistka Limpe Fuchs vybudovala řadu nástrojů vlastní konstrukce a specifického ladění, často připomínajících umělecké objekty. Svá kyvadla, litofony (kamenné řady) a zvony přiváží Limpe Fuchs do prostor GASKu. Nabízí tak možnost setkat se s živou součástí historie středoevropské hudby hlubinného naslouchání, s tvůrkyní, která svou zkušenou improvizaci odvíjí od soustředěného napojení se na přítomnou situaci. Energií sršící Limpe Fuchs, která nedávno oslavila osmdesátiny, se stala vítanou součástí aktuálních světových hudebních festivalů, spojovatelkou dnešního uměleckého výrazu a progresivních proudů šedesátých a sedmdesátých let.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit také na slovenskou skladatelku a improvizátorku Barboru Tomáškovou. Tomášková si získala publikum na festivalech Alternativa i MFDF Ji.hlava, její performativní pohyb mezi violoncellem a řadou originálních ozvučených objektů je suverénní, soustředěnost ústí do originálního zvukového světa a experimentální performance tu vyznívá jako ta nejpřirozenější věc na světě.

Součástí programu bude také vystoupení tria I lidi jsou děti věnující se poloimprovizovaným zvukovým performancím, ve kterých je kombinována zvukovost akustických nástrojů, elektroniky, soundscape a nedorozumění.

Kurátorem mezinárodního programu je hudební kritik a spisovatel Pavel Klusák, který festival dramaturgicky zaštiťuje již od jeho vzniku.

Kompletní line up akce si můžete přečíst zde:

STAGE Barokní lékárna – přízemí GASK

17:30 I lidi jsou děti /CZ/

18:15 Barbora Tomášková /SK/

STAGE Zahrady GASK

vchod do zahrad do 19 hodin od Café Fatal, od 19 hodin z ulice Kremnická

20:30 Limpe Fuchs /DE/

21:15 Jan Bang & Arve Henriksen /NO/

Galerijní program:

16:00–17:00 komentovaná prohlídka k výstavě Jiřího Surůvky Strůjci války

16:00–17:30 workshop pro děti od čtyř let – Tajuplná výprava se zvukem do světa barev 

19:00–19:30 vernisáž výstavy Františka Štorma Maldorör Disco

 

Galerie bude otevřena od 10 do 19 hodin. Poté bude otevřen vstup na stage Zahrady GASK z ulice Kremnická.

Vstupné na A Day of Sound je součástí platné vstupenky do celého objektu GASK (dospělí 200 Kč, rodinné vstupné 450 Kč, senioři, ZTP, studenti do 26 let 50% sleva).

Během celého dne budete oprávněni účastnit se festivalu, navštívit všechny galerijní expozice a komentované prohlídky aktuálních výstav.

Vstupenky budou k dispozici do 19 hodin na pokladně GASK, od 19 hodin u vchodu do zahrad GASK z ulice Kremnická.

 

Na předchozích ročnících A Day of Sound vystoupili: Scanner, Julia Reidy, Roly Porter, BJ Nilsen, Jan Jelinek, Franz Bretschneider, Billy Roisz, Biliana Voutchkova & Michael Thieke, Lucie Páchová & Talaqpo, Milan Guštar, Ivan Palacký, George Cremaschi, Petr Vrba, Vojtěch a Irena Havlovi, Oldřich Janota, Vladimír Merta a další.

Chystáte se vyrazit na A Day of Sound z Prahy?
Letos jsme si pro Vás připravili speciální autobus, který Vás doveze přímo na místo konání a po skončení zase zpět.
TAM >> 14:00 (Praha, Hlavní nádraží)
ZPĚT << 23:00 (GASK)

V předprodeji je možné zakoupit samostatné vstupenky, stejně jako vstupenky doplněné o jízdenku. Více informací ZDE.

Partneři projektu: Středočeský kraj a Goethe Institut.

Mediální partneři akce jsou: ArtMap, Alterecho, Full Moon Magazine, Radio Wave, Kulturní magazín UNI a Radio 1.