Umění Spojení

  Pátí na světě

  Hudební skupina z Brna manipulující s geny žánrů.

  Aktuální album Jupiter Carousel vyšlo 1. června 2021 na značce Polí5 a dokončuje systém "univerzálního originálu", započatého na první desce UNIORI*z roku 2017.

  Album o zatemňování estetizací stoji na větě, že se lidé skrz krásu nemohou dostat do "dolní části země".

  V pátek 11. 12. zahájily v 18:00 údery dražebního kladívka benefiční aukci jedenácti děl, která během roku 2015 vznikla společnou prací umělců, dětí, seniorů a mnoha dalších, kteří se zapojili do finálního ročníku komunitního projektu Umění spojení 015.

  Díky všem, kteří se do dražebního klání aktivně zapojili, se podařilo získat částku 216.214 ,- Kč, která připadne na obnovu lokality Sklenářova dolíku.

  Fero Király plays Alvin Lucier (SK)

  Na A Day of Sound přijíždí Fero Király provést klasickou skladbu/performanci Alvina Luciera I Am Sitting in a Room, při níž publikum zažije zpřítomnění nečekané rezonanční síly prostředí, ve kterém se právě nachází. 

  BJ Nilsen (Švédsko)

  Jak zní hudba vytvořená ze zvuků současné Arktidy, z originálních zvukových krajin sejmutých v severním Norsku a Rusku? Připomínku oblasti, jejíž stav nelze odečíst od environmentální krize a péče o budoucnost planety, přiváží na A Day of Sound švédský skladatel a zvukový umělec BJ Nilsen.

  Tomáš Šenkyřík

  Marta de Pascalis (Itálie)

  Italská hudebnice a sound designérka Marta de Pascalis žije a pracuje v Berlíně. Sólově konstruuje zvukové krajiny za použití analogové elektroniky a systému smyček magnetického pásu.

  Julia Reidy (Austrálie)

  Z Berlína přijíždí osobnost, která v posledních letech silně rozčeřila vlny elektronické a elektroakustické hudby. Kdo si naposledy vybral k volnému proudu živě procesované elektronické hudby jako zdroj zvuku dvanáctistrunnou kytaru? 

  Irena a Vojtěch Havlovi

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22