Pojem NATURALLISMUS zastřešuje tvůrčí procesy a přístupy, které používá studio LLEV ve svých projektech. Tato dvojice designérů nepracuje pouze pro externí firmy, ale doslova experimentuje v oblasti vývoje nových materiálů, které aplikuje na vlastní jedinečné kolekce produktů. Výstava v galerii Whitebox je pro ně příznačná svou site-specific formou, která je definovaná architekturou na míru tohoto prostoru. Jejich produkty z mycelia, skla, papíru, dřeva a kovu sdílí s divákem formou primárního tématu malíře – zátiší. Vrstev odhalení je zde více. Seznamují nás se svými inspiracemi, které pramení v lesích Českého ráje nebo z cest, které provází jejich profesi. Jak sami říkají – „naše poslání je dívat se kolem sebe, to je naše práce“. Jedná se o tvůrčí vědomé pokračování projektů Myceelium a Mother Nature, které představili v rámci svých předchozích výstav. Cílem jejich designérské práce je vůle zachytit nezkreslenou realitu
přírodních procesů, které staví na původním filozofickém významu slova naturalista. Jejich výstava je oslavou Země, která dává člověku život a její skryté i geologické podoby přináší na světlo světa. Tyto známé přírodní zdroje a středoevropské tvary života, přetvářejí do snové DNA vylovené z hlubin svého podvědomí. Tyto emocionální motivy obrazů převádí LLEV do podoby one-off produktů, obrazů, tisků, shluků věcí a zvuku.

Partnerem výstavy je Mykilio, člen skupiny Progresus. Mykilo pěstuje mycelium, zkoumá, vyvíjí a vyrábí udržitelný materiál pro lepší budoucnost. Od roku 2021 spolupracuje se studiem LLEV na vývoji materiálu a forem pro foukané sklo.

O LLEV

LLEV je nezávislé studio, které kombinuje umění a design. Navrhujeme nábytek, interiérové objekty a navrhujeme produktové kolekce pro firmy i galerie. Náš design stavíme na procesu, který spojuje experiment a výzkum nových materiálů, výrobních technologií s integritou tradičních řemesel. Díky tomu pod našima rukama vzniká originální, ručně vyrobený sortiment produktů, které vyrábíme sami nebo s řemeslníky v oblastech Českého ráje, Jizerských hor a Českého středohoří. Používáme specifický tvůrčí jazyk, pro který je charakteristická práce nejen s tvarem, ale i s poselstvím každého produktu nebo díla, jeho příběhem nebo zasazením do současného kontextu udržitelnosti.

Soutěžte o skleničky foukané do mycelia od studia LLEV! Víc informací ZDE.