Vítejte

EMIL ZAVADIL / ORNAMENT – GEOMETRIE – HRA

Výstava ORNAMENT – GEOMETRIE – HRA představuje renomovaného architekta mnoha výstav Emila Zavadila tentokrát jako autora volné grafické tvorby založené na matematice a geometrii.

JÁ JE NĚKDO JINÝ. AUTOPORTRÉT ZE SBÍREK GASK

Jak se dívat na žánr autoportrétu v době, kdy jeho místo a poslání převrstvila všudypřítomná narcistní kultura „selfie“? Na tuto a mnohé další otázky mohou odpovědět díla Emila Filly, Bohumila Kubišty, Františka Koblihy, Vratislava Nechleby, Václava Stratila nebo Mileny Dopitové ze sbírek GASK.

JAN STOLÍN / KONFIGURACE

Výstava Konfigurace Jana Stolína je instalací sestavenou z různě velkých hranolů, umístěných na zvýšené platformě. Společně vytváří jednoduchou prostorovou, minimalisticky cítěnou kompozici. 

ŠIMON SÝKORA / WASTELAND

Výstava Wasteland představuje tvorbu Šimona Sýkory. Jeho figurální malby, charakteristické magicky znepokojivou a melancholickou atmosférou, jako by sledovaly zastřenou příběhovou linii osudových setkávání, cest a rozchodů i osamění a pocitů vykořeněnosti v podivném bezčasí. 

MICHAELA PETRŮ / BALETKA S PLNOVOUSEM

Tematický cyklus obrazů Baletka s plnovousem rozpracovává detailněji různorodost sociálních vrstev dnešní společnosti. Zajímají ji konvence a stereotypy motivací, tužeb a cílů jednotlivých mainstreemových skupin i bohémských subkultur. Malířka zesměšňuje jejich honbu za maximálním vytěžením všech příležitostí tady a teď.

Alej světců

Dlouhodobá výstava zrcadlí barokní galerii světců Františka Bauguta, která je umístěna před jezuitskou kolejí. Výstava vznikla v návaznosti na novou podobu stálé expozice.

GASK POD ŠIRÝM NEBEM

Projekt GASK pod širým nebem představuje v zahradách jezuitské koleje sochy či prostorové instalace umělců, zastoupených ve stálých expozicích GASK Stavy mysli / Za obrazem a Alej světců nebo na současných či připravovaných výstavách.

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Jedinečně koncipovaná sbírková expozice, která řadí díla dle rozlišných stavů mysli do tematických okruhů. Osloví všechny vnímavé návštěvníky bez nutné znalosti výtvarných stylů a chronologického řazení. V roce 2017 proběhla její kompletní proměna, včetně intervencí současných umělců.

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22