Home page

Alej světců

Dlouhodobá výstava zrcadlí barokní galerii světců Františka Bauguta, která je umístěna před jezuitskou kolejí. Výstava vznikla v návaznosti na novou podobu stálé expozice.

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Jedinečně koncipovaná sbírková expozice, která řadí díla dle rozlišných stavů mysli do tematických okruhů. Osloví všechny vnímavé návštěvníky bez nutné znalosti výtvarných stylů a chronologického řazení. V roce 2017 proběhla její kompletní proměna, včetně intervencí současných umělců.

Eugenio Percossi / Death is cool

Konceptuální malba italského umělce žijícího na zámku v nedalekých Třebešicích zpracovává tradiční umělecký námět mementa mori.

 

Ladislav Jezbera / Co chvíli nový vesmír

Objekty a instalace Ladislava Jezbery jsou způsobem vizualizace objevů fyziky, matematiky, filozofických teorií a především osobitým příspěvkem k dnešnímu sochařství.

 

Jan Harant / Pusť se a věř

Jan Harant představuje nejnovější sérii expresivních obrazů s výraznou barevností, které reflektují autorův vnitřní boj s minulostí a realitou.

Zorya / Rituál

Avantgardní klenotnictví designérského tandemu Zdeňka Vacka a Daniela Pošty se ve své galerijní instalaci  zabývá rituální proměnou, která změní své nositele pomocí nošení šperků Zorya.

Tváře expresionismu (1905–1925)

Výstava představuje díla slovinských, českých a německých umělců, která vznikala v rozličných oblastech Evropy v letech 1905–1925. 

Doprovodné programy pro tento týden

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek

  • 28.06. 15:00

    Kulturní léto v zahradách jezuitské koleje opět nabídne pestrý program hudebních žánrů i zábavy pro všechny věk

Sobota

Neděle

Nid: 7
Nid: 21
Nid: 23
Nid: 24
Nid: 22